• Školský rok 2013/2014

Školský rok pre pedagógov našej školy začal 26. augusta. Všetci sme boli oddýchnutí a v plnej sile. Privítali sme medzi sebou nové kolegyne – p.uč. Mgr. Luciu Vansačovú, Mgr. Zuzanu Mrázovú, Mgr. Zuzanu Kubovovú – a do elokovanej triedy v Hranovnici nastúpila nová p. uč. Mgr. Veronika Skupinová. Po rozdelení triednictva a ostatných organizačných záležitostiach sa učitelia odobrali do svojich tried, aby deťom pripravili čo najpríjemnejšie prostredie na privítanie v novom školskom roku.

Žiaci nastúpili 2. septembra a nástup do školy zvládli hrdinsky aj tí najmenší. Všetko bolo tak , ako malo byť a začala sa pravidelná práca a nadobúdanie nových vedomostí a zručností.

Aj tento rok pracovali deti v nových záujmových krúžkoch a v škole bolo rušno a veselo.

Prvé úspechy prišli už v septembri. 20.septembra bola vyhodnotená celoslovenská výtvarná súťaž „ Rómska paleta“, ktorú každý rok organizuje POS v Poprade. V 2. kategórii (žiaci nad 11 rokov), v ktorej sme súťažili aj my, bolo ocenených diplomom 26 prác a z toho 3 ocenenia získali naši žiaci: Daniela Gáborová, Petra Žigová, Dávid Ščuka. Zo 669 predložených prác je to naozaj  veľký úspech.

GRATULUJEME!

V mesiaci december pripravila pani učiteľka Milena Majovská samostatnú výstavu žiackych prác pod názvom „Ako išiel čas“. V spolupráci s POS Poprad sme ju predstavili verejnosti vo výstavných priestoroch POS v Spišskej Sobote od 9.12.2013 a trvala do 31.1.2014.

A prichádza veľký deň, na ktorý sme sa tak poctivo pripravovali. Vianočná besiedka sa konala 20. decembra. Žiaci recitovali vianočné básničky, spievali vianočné koledy a atmosféra bola naozaj výborná. Po programe žiaci dostali sladké balíčky a spokojne odišli na prázdniny.

Po vianočných prázdninách sme sa vrátili opäť do školy a začali sa pre všetkých každodenné povinnosti.

Novoročný turnaj v stolnom tenise  prebiehal v mesiaci január. Zúčastnilo sa ho 12 žiakov starších ročníkov. Na treťom mieste sa umiestnil Martin Žiga z VIII.B triedy, na druhom mieste Dávid Ščuka z V.A na prvom mieste sa umiestnil Jozef Štajer z V.A triedy.

V mesiaci február 2014 bol tradičný detský karneval. Deti boli perfektne pripravené. Najkrajšie masky si domov odniesli milé pozornosti.

V marci sa uskutočnila celoškolská súťaž v prednese poézie a prózy, z ktorej dvaja najlepší žiaci (Slavomír Žiga, Kristína Šarišská) sa zúčastnili okresného kola pod názvom „Podtatranský Kubko“, v ktorom sa tentokrát  neumiestnili.

Turnaj žiakov vo futbale sa uskutočnil v mesiaci jún. V kategórií mladších žiakov zvíťazila trieda II.A, v kategórií starších žiakov sa na treťom mieste umiestnila trieda VII.B, na druhom mieste IV.A, na prvom mieste V.A trieda.

A je tu 1. jún - MDD

Pre žiakov našej školy sme pripravili netradičné športové súťaže.

V desiatich disciplínach súťažili deti kolektívne po triedach. V kategórií mladší žiaci zvíťazila trieda II.A, v kategórií starší žiaci zvíťazila trieda V.A.

Ako posledná a najočakávanejšia školská akcia výlet sa odohrala v mesiaci jún za krásneho teplého počasia. Žiaci sa zúčastnili exkurzie v múzeu v liptovskej dedinke Pribylina, mali možnosť si prezrieť expozície rôznych ľudových remesiel a priamu ukážku kováčskeho remesla. S pani učiteľkami spoločne navštívili aj dobový kostol a kaštieľ. Cestu si spríjemnili zastávkou v Gerlachove, kde si prezreli žiaci živé domáce zvieratká.

27.jún 2014

Všetci žiaci si prevzali vysvedčenia, rozlúčili sa so svojimi vyučujúcimi a pre nich začali vytúžené prázdniny.