• Projekty 2023/2024

•                            „Škola FinQ programu“

FinQ program je komplexný program finančného vzdelávania pre školy, ktorého cieľom je naučiť deti myslieť a správne sa rozhodovať v kontexte financií. FinQ nevytvára žiadny nový predmet navyše, problematika finančnej kultúry je začlenená do rôznych vyučovacích predmetov. Program podporuje rozvoj kritického a systémového myslenia. Žiaci sa naučia uvažovať viac v súvislostiach, pracovať s pochybnosťami, neprijímať jednostranné názory, rozmýšľať v širšom kontexte, nielen vo svete financií. Ambíciou FinQ programu je podporovať vzdelávanie detí tak, aby sa z nich stávali plnohodnotne pripravené osobnosti pre reálny život.

Realizátorom programu na školách je nezisková organizácia FinQ Centrum, ktorej zakladateľmi a finančnými podporovateľmi sú Nadácia Slovenskej sporiteľne a Nadácia Národnej banky Slovenska. Partnerom je Nadácia poisťovne KOOPERATIVA, odborným partnerom programu je EDUAWEN EUROPE s.r.o..

www.finq.sk    - všetky dostupné informácie nájdete na tejto stránke

Nadačný fond Kaufland   Nadačný fond Kaufland 2023

Žiť zdravo – zvládneme hravo

Naša škola sa zapojila do projektu, ktorý vyhlásil Nadačný fond Kaufland. Poskytol nám finančný príspevok na realizáciu aktivít, ktoré zaujímavou a interaktívnou formou priblížili témy dôležitosti zdravého stravovania a výživy.

V rámci projektu sú realizované tieto aktivity:

1. Dotazník - monitor vedomostí na začiatku projektu.

2. Prednáška o zdravej výžive a stravovaní – prečo jesť zdravo, definovať zdravé stravovanie, prevencia závažných civilizačných chorôb a význam pohybu a pohybovej aktivity pre zdravie človeka.

3. Jedálniček – definovanie zdravých potravín, vyhľadávanie zdravých potravín a receptov na internete, prepočet kalorických tabuliek pri tvorbe jedálnička, zostavenie zdravého jedálnička na jeden týždeň.

4. Nákup potravín a varenie zdravých jedál – zo zostaveného jedálnička sa vybrali niektoré jedlá, ktoré sme si so žiakmi pripravili.

5. Pohybové aktivity – realizácia pohybových a športových aktivít pre podporu a upevnenie fyzického a psychického zdravia.

6. Sadenie a pestovanie – nákup byliniek a potrebného záhradníckeho materiálu na sadenie. Vyhľadávanie informácii o pestovaní a starostlivosti o zasadené bylinky.

7. Dotazník - overenie získaných vedomostí na konci projektu.

Všetky fotky z projektu nájdete v našom fotoalbume...