Archív

Školský rok 2020/2021

"Nový nádych života"

Žiaci I.B a II.A praktickej školy sa hneď od začiatku školského roka  pustili do práce. Aj  napriek nepriaznivej    situácii a mimoriadnych opatreniach, v súvislosti s koronavírusom, sa snažili žiaci pracovať na čerstvom vzduchu. Ich náplňou práce bolo opraviť a oživiť staré lavice, ktoré budú slúžiť aj naďalej. Žiaci lavice obrúsili a  natreli farbami. A tak staré lavice dostali „nový nádych života“.

Červené stužky

MŠVVaŠ SR, Kancelária WHO na SK, mesto Žilina, Okresný úrad – odbor školstva v Žiline a Gymnázium sv. Františka v Žiline vyhlásili v rámci štrnásteho ročníka kampane Červené stužky  výtvarnú súťaž pre ŠZŠ, do ktorej sme sa zapojili aj my. Vybrali a poslali sme tri najkrajšie z množstva prác, ktoré postúpili z užšieho výberu školského kola.